Pages

20.3.10

Gripin M.S. 05.03.2010

Evet Gripin niyahet yeni albümünü piyasaya çıkardı.Her ne kadar adındaki 5 Mart tarihine uygun bir şekilde o gün çıkaramasa da.

Bir Gripinsever olarak tabiki de dinledim,bitirdim,yorumladım,sıralamaya koydum şarkılarımı ama çok beğendiğimi söyleyemem.Hareketli şarkı neredeyse yok gibi.Çok romantik ve duygusal bir albüm olmuş.Birol (Namoğlu) hep ön planda sanki onun solo albümü gibi olmuş biraz.Bazı şarkılarda da Selda Bağcan'a falan bağlıyor Gripin mi dinliyorum acaba diye şüpheye düşebiliyorsunuz.Ayrıca Yolcu Yolunda Gerek'i neden konser kaydı yaptıklarını ve bir albümün içine amatör çekim gibi seyirci sesli bir şarkı koyduklarına anlam veremedim.Durma Yağmur da bence çıkış şarkısı olmayabilirmiş.Gidenin Dostu Olmaz daha bir Gripinvari çıkış şarkısı gibi duruyor ama olan olmuş artık.

Bu kadar eleştiriden sonra beğenmedim ve çöpe attım gibi birşey de diyemiyorum tabiki.Sözler çok iyi.Ve ben hala dinliyorum tekrar tekrar albümü.

Hemen hemen tüm şarkıları beğendim ya da daha doğru bir tabirle dinlemeye değer buldum.Favorim Beş. Beş Dört'ten iyi en az Üç kadar da iyi bence.Yakında heryerde çalar zaten belki de çalıyordur?

0 yorum: