Pages

4.9.09

Abuk Kraker beni mimlemiş

Evet sonunda kendi kendini mimleyen bir blogger kazandı blog dünyası.Hayırlara vesile olsun.Şimdi kimse beni okumuyor e okumayınca da mimlemiyor bende sizin mimlerinizi oku oku hasedimden çatladım dedim kendi kendimi mimleyeyim en iyisi.Oh ne iyi ettim.Kendimle barışığım :p

Mimin teması kendimize yolculuk gibi birşey.İçimizdeki benleri bulacakmışız.E o zaman iş başına.

1-Dediğim dedik bir insanım.İyi bir huy mu deseniz bazen iyi bazen kötü.İç sesimi dinlemeyi seviyorum.Sonuç kötü olsa bile en azından 'benim seçimimdi.denedim ve başarısız oldum." diyebilmek benim için çok önemli.Pişman olmaktansa başarısız olmayı çoğu zaman göze alırım.

2-Hırslıyım.Ama çevreme zarar verecek bir hırs,törpülenmemiş bir ego değil.Sözlüğümde "imkansız" diye bir sözcük yok.Kafama koyduğumu er geç yaparım.Ve kimse beni engelleyemez.İstediğim her neyse onu bulur ve alırım.Bu herşey için geçerli."Yapamazsın." kelimesi benim motivasyonumu asla düşürmez aksine tavan yaptırır.Eğer yapabileceğime inanıyorsam tüm dünya karşımda olsa yine de 1 gr eksilmez motivasyonumdan.

3-Muhafazakar olduğum konular olsa da yeniliğe oldukça açık biriyim.Bir cafeye 10 kez gitmektense 10 tane yeni cafe'yi deneyip fikir sahibi olmayı yeğlerim.Pasta yapacaksam daha önce hiç denemediğim bir tarifi yaparım.2 kekin arasına krema sürüp onu pasta diye sunmak bana göre değil.

4-Sivri dilliyim.Bu huyumu sevmeyen çok vardır.Hiçbir şeyi unutmam,unutturmam.Bana yapılanı defalarca yüzlerine vururum.Hataları kolay kabul eder ama kolay affetmem.Affetmediğim kişi ile görüşmeye devam ediyorsam hatasını vurmaya devam ediyorum demektir. (Bu kısım Sergül'den kopyadır tamamen.Çünkü kendisi beni çok iyi anlatmış.Daha iyi cümleler bulamadım.)

5-Fazla ince düşünceliyim.Karşımdakiker böyle olmayınca kırılan taraf hep ben olurum.

6-Kırılsam da üzülsem de bunu karşımdakine anlatmayı sevmem.Hep o düşünsün o bulsun onarsın isterim.E öyle birşey de olmadığı için içimde patlar.Kendime zarar verdiğimle kalırım.

7-Çok ince düşünceli olduğum için çok hassasım.En yakınlarımın dahi farkedemeyeceği kadar kadar kırılır da kırılırım ama anlayan olmayınca içimde biriktiririm hep.

8-Çoğu konuda ne kadar mantıklı olsam da duygusalım.Lisede mendilci bir amcayı eve almamız için anneme yalvardığımı,acaba şimdi üşüyor mudur ne kadar yaşlı aç mı diye ağladığımı bilirim.Aynı şekilde çakmakçı bir adama da ne kadar üzüldüğüm tüm paramı ona verip insanların onu umursamadan yanından geçmesini engellemek istediğim gibi.Annemin dediği şekilde sonuçta bu durumda olan bir sürü insan var hepsini düşünemem belki ama içsel bir şey bu,engelleyemiyorum.

9-Gözlerim fel fecir okusa da saf insanın tekiyim.Sevdiğim insanlara çok güvenirim.Onlar için Edirne'den Kars'a gider,Nemrut Dağı'nı tırmanır,domuzlu kumbaramı kırıp ceplerimi boşaltır önlerine sererim ve onların da bana aynı şekilde davranacağını düşünürüm.Ama yanılırım.Hayır bu doğru insanları bulamamış olmamdan değil benim kendimi çok kaptırıp aynısını karşı taraftan göremeyeceğimi 10'umda da 20'imde de kavrayamamış olmamdan.İnsanlar da beni çok sevebilir ama bir sınırı vardır bunun.Ama bende bu sınır yok işte.Kendimi feda ederim sonra da kalakalırım.Belki biraz törpülmem lazım bu konuda çok gencim,değişirim.

10-Yeniliğe açık olduğum için korkusuzum.Tek başıma bilmediğim bir ülkeye gitmekten,bir sabah hiç bilmediğim bir ülkede uyanıp orada yaşamak zorunda olmaktan korkmam.Kendi başıma herşeyimi halledebilirim.

11-Özgürlüğüme fazlasıyla düşkünüm.Birine hesap vermekten,sorgulanmaktan,takip ve kontrol edilmekten hoşlanmam.Emrivaki işler en nefret ettiğim şeydir.Zorlamaya kesinlikle gelemem.Bir şeyi canım isterse yaparım istemezse yapmam.

12-Hayatta herşeyin bireyin kendi seçimi olduğuna inanırım.Birisinin kötü ya da bozuk bir hareketinin sorumluluğunun kimseye yüklenmemesi gerektiğini düşünürüm.

13-İnsanları seveceksem sadece "insan" oldukları için severim.Başka hiçbir şeyleri beni etkileyemez.Hatır için,konum için,arkadaşımın sevgilisi olduğu için,arkadaşım çok sevdiği için vs. muhatap olmam.

Daha yazacak çok şey var ama bu liste uzar gider.
Esen kalın sevgili bloggerlar.

0 yorum: